NEVÍTE, JAK SE ROZHODNOUT? 6 TIPů jak na to…

Pokládáte si na své životní cestě velmi často otázky: „CO DÁL?“

Cítíte, že se potřebujete ve svém životě posunout a potřebujete udělat rozhodnutí, kterým směrem to bude? Máte obavy, aby to vaše rozhodnutí bylo správné?

Velmi často nám do života přicházejí situace, kdy máme před sebou výzvu směrem k našemu rozhodování. Stojíme na prahu nového směru a nejsme si jisti, jak se rozhodnout. Který ten směr pro nás bude nejlepší?

 • Co když udělám chybu a rozhodnu se špatně?

 • Co když mě díky mému rozhodnutí čeká horší život, než žiji doposud?

 • Co když se bojím opustit svůj zajetý život?

 • Co když tím utrpí mé sebevědomí?

 • Co když budu méně milován(a)?

 • Co když budu méně vydělávat?

 • Co když nebudu vědět, jak novou cestu uchopit?

 • Co když….

Touha a přání udělat to správné rozhodnutí nás nutí přemýšlet v tzv.  „obranném postoji“, kdy máme strach a obavy z neznáma. Strach a obavy nám v našem přemýšlení o budoucnosti brání přemýšlet konstruktivně. Tzn. vidíme spíše černé scénáře, nežli splnění našich snů a cílů.

Jak se rozhodujete na své životní cestě vy?

Dovolte mi, abychom se společně podívali na to, jak vaše obavy, strachy ze správného rozhodnutí zmírnit.

Tzn., dostat se do stavu radosti, štěstí, pocitu naplnění a plného uvědomění našeho rozhodnutí.

3 tipy před tím, než učiníte rozhodnutí:

I přesto máte stále strach vpustit do svého života více elánu a inspirace? Rozhodnout se?

3 možnosti, jak si pomoci při rozhodování:

 1. Pokud se chcete přiblížit do stavu radosti a štěstí ve vašem rozhodnutí, je dobré si položit otázku: „jaké bude mít moje rozhodnutí vliv na můj život v IDEÁLNÍM PŘÍPADĚ?“ Představte si danou záležitost a klidně si ji napište na papír – doporučuji zapisovat přínosy a pozitiva pro vás. Pište, co se vám díky vašemu rozhodnutí daří, v čem jste dobří, co vám to přinese, v čem budete lepší. Jaká pozitivní změna ve vašem životě nastane, jak to bude vypadat.

 1. Podívejte se na své rozhodnutí z DLOUHODOBÉHO HLEDISKA. Vezměte si opět papír, tužku, počítač a napište si, jak se vaše rozhodnutí projeví ve vašem životě. Co vám to přinese do budoucna. Velmi často se stává, že se právě díváme pouze na krátkodobý efekt, který nám teď přinese přínos a naplnění a v dlouhodobém efektu se projeví opačně. Tzn., srovnejme si variantu, čeho se např. musíme v krátké době vzdát, abychom pak v naší budoucnosti dosáhli úspěchu a ten náš život posunuli zase o krůček dál a posunuli se tak ke svým snům a cílům.

 1. Dejte do svého rozhodnutí SRDCE A INTUICI. Velmi často se rozhodujeme racionálně, logicky a vlastně už i v podvědomí víme, že se v tom dlouhodobě nebudeme cítit dobře, že jde jen o nějakou přechodnou fázi, protože se nám tím vyřeší určitá krátkodobá záležitost. Co vám říká srdce? Co vám říká intuice? Doporučuji naslouchat sám sobě, uvidíte, že se vám to začne líbit. Ta vaše cesta možná nebude lehčí, ani lepší, ale bude pro vás smysluplnější a nevezme vám tolik energie, protože to bude o vás, o vašem nitru.

Nyní jsme se podívali na to, jaké máte možnosti při rozhodování a co může být tím pomocníkem pro vaše rozhodování.

Rozhodujete se právě teď ve svém životě? Jdete svým snům pomalu naproti? Vezměte za svůj život zodpovědnost a dejte již nyní vašemu snu termín. Jak na to? Více ZDE.

Přeji vám, ať i ta vaše životní jízda je smysluplná a těšíte se z toho, že si plníte svoje sny.

A tady pro vás novinka v oblasti osobního rozvoje – koukněte  ZDE.

Krásný den, Petra

Petra Doležalová
Mou vášní je profese osobního a profesního kouče. Jsem expertem v oblasti motivování lidí a posilování jejich individuality. Ženou, která celý život hledá způsoby, jak "vědomě umět žít" šťastný život a napomáhat tak k němu i ostatním. Autorkou programu "MINUTA ROZVOJE S PETROU". Tělem a duší stále člověk, kterého baví management a leadership :-).
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.