Inspirace z Bali (2) – aneb přes Malajsii na Bali

Sedíme v taxíku směr letiště, je 8:28 místního času a v ČR je právě půl 3 ráno a já si užívám posledními doušky Malajsii – Kuala Lumpur, kde jsme strávili 2 dny zajímavých a úžasných zážitků. Nyní přelétáme na Bali.

Řekla jsem si, že tento čas využiji k tomu, abych
se s Vámi podělila o další inspirace.

Většina čtenářů si teď možná představuje „Malajsii“ jako teplo, sluníčko pohodu – klid – trochu vzdálená země od civilizace. Alespoň já si to tak představovala a záměrně dopředu nic nezjišťovala. Někdy naše představy však neodpovídají realitě. Realita: stojíme v zácpě na čtyřproudé dálnici, prší a kolem nás mrakodrapy, místní nepopsatelná architektura střída modernu s hinduistickými a dalšími stavbami – tak jakou máte představu o Malajsii teď? Vlastně já pořád žádnou, 2 dny v jednom městě mě nestačí zaškatulkovat si Malajsii 🙂 tak či onak.

Inspirace (2)
Jaký si to uděláme, takový to máme :-).

Našla jsem si zde pohodu, klid a i na dálnici spěchajících lidí v autech si užívám hodinku pro sebe a mohu tvořit, což nesmírně miluji a k životu potřebuji. Tvořit – pomáhat – posouvat se dál.

Kdo z vás četl článek, jak to všechno začalo, má předstih.

A čím mě Malajsie inspirovala?

IMG_9218

– něčím navíc (dovysvětlím dál);
– krásnou přírodou;
– přemýšlením o partnerství…

Něčím navíc…

Byli jsme tu s partnerem pouhé 2 dny a stačily k tomu, abych si uvědomila, jak je úžasné DÁVAT kolem sebe něco navíc. Co tím myslím? Nemysleme stále jen na sebe. Dívejme se kolem sebe a pomáhejme bez vědomí toho, že za to získáme něco zpět. Několikrát se nám stalo, že nás jen tak někdo oslovil a nabídl nám pomoc. Jakoukoliv, drobnou, informační, fyzickou. Ať to bylo na vlakovém nádraží, v chrámu, kde jsme chtěli vyzkoušet místní rituál, či rychlejší odbavení. Buďme k sobě laskavější a zkusme každý den udělat něco, co potěší nejen naši duši, ale i duši těch ostatních, s kterými společně sdílíme tuto planetu. Žijeme všichni na jednom místě a tak často se nevnímáme, neposloucháme, natož nepomáháme. Každý z nás si jistě cestu najde a nemusím tu zmiňovat jaké drobnosti to mohou být. Mně pomáhá i obyčejný úsměv, který vytvoří úsměv dál na tváři neznámého člověka. Jak jednoduché.

Inspirace (2)
Zkuste se záměrně 1x denně usmát na někoho, kdo by to nečekal. Prvotní pohledy jsou rozpačité – plné překvapení: „Proč se na mě asi jen tak druhá osoba usmála?“ Já si z toho udělala rituál a je krásné vidět, jak jedním úsměvěm rozbijete takovou tu atmosféru našich ochranných filtrů, které si každý nosí. Najednou jste tomu druhému blíž, ač ho třeba už nikdy neuvidíte a znovu nepotkáte.

Příroda kolem nás …

Krásná příroda je všude a záleží jen na nás, jak přírodu vnímáme  a umíme si ji užívat. Jedna z mých vět tady v Malajsii byla „I love palmas“ a hned po té jsem si uvědomila, že to není o palmách, ale o tom, že ke svému životu přírodu potřebuji, dodává mně do života právě onu pohodu, klid a spojení sebe samé s tímto světem. Pokaždé, když někam cestuji a mohu být spolujezdec v autě, užívám si přírodu – zeleň – stromy a jen tak koukám. A nemusí to být palmy. Uvědomuji si, jaké máme štěstí, že nás obklopují tyto krásné skvosty, které nám doslova zadarmo navozují klid – vnitřní rovnováhu a spojení se zemí.

Jak to máte s přírodou vy?

Inspirace (2)
Hledejme zdroje energie pro svoji vnitřní pohodu v přírodě. Máme ji všude kolem sebe a často se upínáme zbytečně na uspokojování hmotnými věcmi kolem sebe a přitom to, co máme nejblíž přehlížíme.

No a třetí věc byla „přemýšlení o partnerství“.

Teď asi čekáte, co napíši… Ani nevím co napsat :-). Když vidím partnera jak na mě kouká z předního sedadla, co tu píši, uvědomuji si, jak nás ten život krásně směřuje vždy k tomu, abychom se od toho druhého vedle nás něco učili. ANO KOMUNIKACE. To je to, co chci napsat. Základ, nejen úspěšného, vztahu je v komunikaci. Neskutečně si užívám zpětný pohled na to, jak si v sobě řeším často nesmyslné scénáře vztahu, situací, myšlenek, domněnek. Někdy to řeším hodinu, den, týden a pak zjistím, že komunikace je úžasný nástroj k tomu, abych těmto věcem nedávala takovou energii. Správná, upřímná a konkrétní komunikace nás vede k tomu, že předcházíme společně spusty nedorozumění. A zřejmě právě proto máme vedle sebe partnery, s kterými můžeme pracovat společně na tom, abychom vše správně a co nejlépe pro oba vykomunikovali tak, abychom došli k společnému závěru – dohodě. Dříve jsem to moc neuměla a dnes? Dnes jsem zjistila, že náš partner je zrcadlo toho, jakým způsobem s ním komunikujeme my.

Inspirace (2)
Všimejte si, že to co dáváte – dostáváte. Jaké je to vaše zrcadlo?
Chcete upřímnost? Buďte upřímní. Chcete konkrétnost? Buďte konkrétní. Chcete slyšet hezká slova? Říkejte hezká slova :-).

No a já se s vámi pomalu rozloučím.
Napište mi, čím jsem vás inspirovala, budu moc ráda.

Příště už se můžete těšit na pokračování už opravdu z Bali

BALI RESTART

A jestli jste ještě nečetli můj úvodní blog k Bali, můžete zde.

podpis_3_transparent

Petra Doležalová
Mou vášní je profese osobního a profesního kouče. Jsem expertem v oblasti motivování lidí a posilování jejich individuality. Ženou, která celý život hledá způsoby, jak "vědomě umět žít" šťastný život a napomáhat tak k němu i ostatním. Autorkou programu "MINUTA ROZVOJE S PETROU". Tělem a duší stále člověk, kterého baví management a leadership :-).
Komentáře
 1. Zdeňka napsal:

  Ahoj Peti, krásná a čtivá story, která mě motivuje v posilování pevné vůle. Děkuji a zůstávám věrnou čtenářkou.
  Zdravím a držím palce! Zdeňka

 2. Děkují Zdeňko. Už teď vím, že další inspirace se mi bude psát o to lépe. Děkuji za sdílení a přeji pevnou vůli.
  Petra

 3. Lucinka napsal:

  Hodně mě tento článek inspiruje a vidím v něm kousek sebe. Vidím to co se mi v životě přihodilo a že jdu tím správným směrem. Děkuji a čekám na pokračování 🙂

  • Krásný den Lucko, děkuji Vám za komentář a jako překvapení mám pro Vás před chvíli zvěřejněné pokračování. Přeji Vám správný směr ve všech oblastech Vašeho života. Petra

 4. Markéta napsal:

  Jsou to 3 týdny co jsem se vrátila z Kuala Lumpur. A nemohu jinak než s Vámi ve všem souhlasit. Můj pobyt v Malajsii mě změnil a to úplně.
  Přemýšlím o návratu…o absolutní změně svého života. Hledám odvahu. Já pragmatička odchovaná nadnárodními korporacemi?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.